O mnie

Kilka słów o mnie

Cześć,

Nazywam się Michał Barczak. Mam piękną żona i niecałą trzydziestkę na karku. Od kilku lat prowadzę swoją firmę. Zajmuje się szeroko rozumianym marketingiem internetowym. Jestem głęboko przekonany, że każdy może zacząć zarabiać przez internet. Staram się z moimi czytelnikami dzielić wiedzą, jak zacząć pracować w domu.

Życie jest po prostu wspaniałe! Przez lata interesowałem się mnóstwem różnych rzeczy. Pasjonują mnie podróże. Bardzo lubię różne zwierzęta - w tym te najbardziej egzotyczne! Miałem węże, jaszczurki, hodowałem mrówki, i mam kota o imieniu Scott.

Bardzo duży nacisk kładę na efektywną pracę i rozwój osobisty. Kilka lat temu zainteresowałem się metodą GTD i od tamtego czasu jestem wiernym praktykiem tej metody zarządzania sobą w czasie.

Staram się też dbać o swoją edukację finansową i realizować swoje cele i inwestycje.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak zacząć pracować jako freelancer - sprawdź mój kurs: Jak zarabiać przez internet jako freelancer

Mój blog powstał głównie po to, aby uporządkować moje zainteresowania oraz aby w skuteczny sposób dzielić się wiedzą.

Przez ostatnie 10 lat pomogłem wielu osobom zacząć pracować przez internet. Chętnie dziele się wiedzą na ten temat - właśnie po to między innymi zacząłem pisać!

Jeśli więc zastanawiasz się:

 • Skąd wziąć pieniądze?
 • Jak zarobić dodatkowe pieniądze przez internet?
 • Jak znaleźć ciekawy pomysł na biznes?
 • Jak działa SaaS?
 • Jak zapanować nad swoimi finansami?
 • Jak tworzyć skuteczne reklamy internetowe?
 • Jak rozwijać swoją niewielką firmę?

To na tym blogu postaram się dostarczyć odpowiedzi 🙂

 

Dwa najważniejsze słowa na moim blogu to właśnie Geek oraz Work. Staram się, aby te tematy regularnie się przeplatały.

Pierwszy z nich to wszystko co związane z kulturą Geek. Wg definicji z Wikipedii geek to:

człowiek, który dąży do pogłębiania swojej wiedzy i umiejętności w jakiejś dziedzinie w stopniu daleko wykraczającym poza zwykłe hobby.

Wiedza to nie wszystko. To również ciekawość świata - wciąż odnajdywanie nowych "zajawek", bycie głodnym świata i odnajdowanie różnych nowych inspiracji.

Z tej tematyki królują u mnie 3 podstawowe kategorie.

 1. Relacje
  I to z całym bogactwem tego słowa.
  Z jednej strony relacje rozumiane jako relacje z imprez, z konferencji (finblog) czy różnego typu wydarzeń.
  Z drugiej strony to też relacje pomiędzy ludzkie, które bardzo lubię obserwować a później opisywać.
  To relacje społeczne - różnice pomiędzy kulturami i społeczeństwami. Ale też pomiędzy ludźmi i zwierzętami. W szczególności pomiędzy ludźmi a kotami (o czym przekonają się ludzie obserwujący mojego instagrama i poznają Scotta) czy też... mrówkami.
  Przeczytaj:
  - 10 rzeczy, które powiedziałbym sobie samemu 10 lat temu
  - Jak się motywować?
  - Proszę, nie idź na studia! 
 2. Kreatywność
  Niesamowite jest to co nasz mózg potrafi wymyślić. Na świecie dzieje się tyle ciekawych rzeczy! Latamy w kosmos rakietami! Podróżujemy na dna oceanów! Badamy ludzkie komórki i odległe gwiazdy.
  I cały czas tworzymy.
  Nowe wynalazki, nowe technologie i wiele więcej!
  To wszystko jest niesamowicie fascynujące. Chcę się dzielić tym co sam wiem.
  Przeczytaj:
  - 3 ważne książki, które powinieneś przeczytać
  - Popraw swoją efektywność przez kreatywną muzykę.
 3. Recenzje
  Nie ma Geek'a bez dobrego sprzętu. Jak już być może wiesz, zajmuje się również tworzeniem filmów 360 (więcej dowiesz się o tutaj). Oprócz tego mam sporo różnego rodzaju sprzętu - od trzy osiowego gimbala, przez różnego rodzaju bezprzewodowe słuchawki i głośniki po mikrofony i niestandardowe konfiguracje sprzętu komputerowego. Od czasu do czasu dziele się ciekawostkami z tego świata. Pojawiają się też opinie na temat różnych aplikacji z których korzystam.
  Przeczytaj:
  - SBH20 - moja opinia
  - SaveMyTime - zarejestruj swoje życie
  - Dlaczego kocham Nozbe?

 

Ale mam też spore doświadczenie zawodowe - zarówno jako przedsiębiorąca, jak i jako pracownik korporacji. Te różne doświadczenia zawodowe dzisiaj procentują. Dlatego z tej tematyki chciałbym:

 1. Dzielić się wiedzą
  Całkiem nie źle znam się na różnych zagadnieniach związanych z marketingiem. Zauważyłem jednak, że często brakuje ludziom nawet podstawowej wiedzy z tej tematy. Stąd od podstaw piszę kurs: JAK ZARABIAĆ W INTERNECIE?, w którym opowiadam o takich zagadnieniach jak SEO, SEM ale też tłumaczę od podstaw jak otworzyć własny sklep internetowy. I wiele więcej 🙂
 2. Pomysł na biznes
  Równocześnie jednak staram się sporo czytać na temat różnych start-upów i ciekawych biznesów. Od czasu do czasu je opisuje - o tutaj. Mam nadzieję, że będzie to dla Ciebie inspirujące. Czy wiesz, że istnieje firma, która zajmuje się... wynajmowaniem kurczaków?
 3. Moja firma
  Regularnie też publikuję artykuły z informacją jakie zlecenie ostatnio realizowałem albo czym aktualnie zajmuję się zawodowo. Na przykład dlaczego zajmuje się filmami 360. Ten temat jednak pojawia się najrzadziej. Dużo częściej pojawiają się artykuły o tym JAK pracuję. Jestem ogromnym fanem produktywności. Pracuje na aplikacji Nozbe, mieszkam to z One-Thing a to wszystko w metodologii GTD

Jeśli chciałbyś lub chciałabyś, abym poruszył jakiś konkretny temat będzie mi bardzo miło, jeśli napiszesz do mnie na Facebooku lub wyślesz mi maila (michal@geekwork.pl).

Tymczasem zapraszam do lektury różnych artykułów. Znajdziesz tutaj wszystkie artykuły, które napisałem.

 1. Lista artykułów – od najnowszych po najstarsze wraz z datą publikacji. Możesz użyć skrótu "Ctr+F" i wpisać poszukiwaną frazę.
 2. Wg miesiąca – pod listą wszystkich artykułów, znajdziesz artykuły posegregowane wg miesięcy.
 3. Artykuły według kategorii tematycznych – znajdziesz je na samym dole strony.

Miłej lektury 🙂

Wszystkie wpisy:

Zapisz się do newslettera:

Jeśli chciałbym otrzymywać informację o nowych postach to serdecznie zapraszam do zapisania się do newlettera.

Ok, chcę żebyś przesyłał mi newsletter (zawsze możesz się wypisać)

autoresponder system powered by FreshMail